Avtor:
Matej Nabernik
35

Atletski klub Slovenj Gradec

Zadnji junijski vikend je v Velenju potekalo atletsko prvenstvo Slovenije za člane in članice. Zopet so izjemno nastopili atleti slovenjgraškega kluba. Najbolj se je izkazala Maja Pogorevc, ki je osvojila naslov državne prvakinje v teku na 400 m, v teku na 200 m pa je bila druga. Srebrno medaljo je osvojila tudi Leja Bricman v metu krogle, ženska štafeta 4 x 100 m pa si je pritekla bronasto medaljo.

Izabella Navodnik je bila četrta v teku na 100 m z ovirami. Leja Bricman v metu diska, Hanna Paulina Navodnik v troskoku in Urban Prošt v teku na 400 m z ovirami so bili šesti, Jošt Pušnik v skoku v daljino osmi, Lana Verhovnik v teku na 200 m in Aljaž Prednik v skoku v daljino pa deveta.

Prvi vikend v juliju je v Novi Gorici potekalo dvojno državno prvenstvo v atletiki, in sicer za mlajše mladince in mlajše člane. Slovenjgraški atleti so osvojili sedem odličij, od tega tri zlata. Zlato so osvojile Hanna Paulina Navodnik v troskoku, Izabella Hajdi Navodnik v teku na 400 m čez ovire in Leja Bricman v metu diska. Srebrne medalje so pritekli Aleksej Klemenčič v teku na 1500 m ter moška in ženska štafeta 4 × 100 m. Zala Sekavčnik je bila bronasta v teku na 1500 m.

Isti vikend je na 19. sredozemskih igrah, ki so potekale v alžirskem Oranu, Maja Pogorevc osvojila srebrno medaljo kot članica slovenske štafete 4 X 400 m.

Gaja Korošec in Nuša Lužnik sta zastopali slovensko reprezentanco na evropskem prvenstvu starostne kategorije U18, ki je od 4. do 7. julija potekalo v Jeruzalemu. Gaja Korošec je v teku na 400 m končala na 25. mestu, Nuša Lužnik pa je bila dvajseta v suvanju krogle, uvrstila pa se je tudi v metu diska in osvojila 11. mesto.

Na mednarodnem atletskem mitingu v Novem mestu, ki se je odvijal 8. julija in na katerem so nastopili tekmovalci iz kar petnajstih držav, je Izabella Hajdi Navodnik z novim osebnim rekordom v teku na 100 z ovirami le za 7 stotink zaostala za normo za uvrstitev na avgustovsko svetovno prvenstvo v Kolumbiji. Osvojila je 4. mesto. Zala Sekavčnik je bila šesta v teku na 1500 m, Lana Verhovnik 11. v teku na 200 m, Aljaž Prednik 14. v skoku v daljino, prav tako je bila 14. Tjaša Mori v teku na 200 m, Filip Oiclj pa je bil 15. v teku na 100 m.

Šestnajstega julija je v Mariboru potekal peteroboj reprezentanc Češke, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije. Slovensko reprezentanco je zastopalo pet predstavnikov slovenjgraškega kluba: Izabella Navodnik je bila četrta v teku na 100 m z ovirami, Zala Sekavčnik (tek na 800 m) in Leja Bricman (met diska) sta bili peti, Hanna Navodnik (skok v daljino) je osvojila sedmo mesto, Leja Bricman (suvanje krogle) in Aleksej Klemenčič (tek na 1500 m) pa sta tekmovanje končala na devetem mestu.

V Banski Bystrici na Slovaškem je julija potekal Olimpijski festival evropske mladine; Nuša Lužnik je v metu diska osvojila odlično četrto mesto, v suvanju krogle pa je bila deseta.

V Atletskem klubu Slovenj Gradec so še kako ponosni, da se je njihova najuspešnejša atletinja, Maja Pogorevc, uvrstila na evropsko člansko prvenstvo, ki je med 15. in 21. avgustom potekalo v Münchnu. Maji se je kot prvi v zgodovini kluba uspelo prebiti na člansko evropsko prvenstvo. Maja, ki je izvrstna tekačica v teku na 400 m, je Slovenijo zastopala v disciplini 4 x 400 m. Slovenska štafeta je osvojila končno 13. mesto.