Avtor:
Matej Nabernik
88

Najboljši v kategoriji Bronze 4T

Marcel Temnikar, 18-letni Slovenjgradčan, je svojo športno pot začel kot plezalec, pred petimi leti pa se je začel ukvarjati z motokrosom. Potem ko se je v lanskem letu pričel preizkušati na uradnih tekmovanjih, je v letošnjem letu pokazal izreden napredek in s svojim motorjem Husqvarna FX 350 zmagal na vseh šestih dirkah enduro cross-countryja, v kategoriji Bronze 4T. Na ta način je osvojil skupno prvo mesto, v skupnem seštevku kategorij Bronze 2T in Bronze 4T pa je bil drugi.

Prva dirka letošnje sezone pod okriljem Moto zveze Slovenije se je 19. marca odvijala v hrvaškem Taru. Marcel je v kategoriji Bronze 4T najbližjega zasledovalca prehitel za 16 sekund, v skupnem seštevku kategorije Bronze pa je osvojil drugo mesto. Druga dirka je 14. maja prav tako potekala na Hrvaškem, in sicer v Ribniku. Tokrat je Marcel drugouvrščenega v svoji kategoriji prehitel za skoraj dve minuti, v skupnem seštevku pa je bil tudi tokrat drugi. Naslednja dirka se je 11. junija odvijala v Žireh, Marcelovi rezultati pa so bili takšni kot na prvih dveh dirkah: prepričljiva zmaga v kategoriji Bronze 4T, v skupnem seštevku v kategoriji Bronze pa drugo mesto. Četrta dirka sezone je bila 27. avgusta v Kočevju. Še ena prepričljiva zmaga Marcela v njegovi kategoriji, v skupnem seštevku pa je bil tokrat tretji.  Sledila je dirka v Šentvidu pri Stični, kjer so se dirkači zbrali 18. septembra. Marcel je v svoji kategoriji še enkrat več zmagal, v skupnem seštevku pa je bil spet tretji. Zadnja dirka sezone je zopet potekala na Hrvaškem, v Ribniku. Tudi na njej je Marcel zmagal v kategoriji Bronze 4T, v skupnem seštevku kategorije Bronze pa je osvojil drugo mesto.

V svoji šele drugi tekmovalni sezoni je tako dokazal, da gre za izjemno obetavnega dirkača, ki se je zelo hitro naučil veščin, potrebnih za uspešno dirkanje v disciplini enduro cross-country. Sedaj sledijo priprave na prihodnjo sezono, v kateri bo imel upravičeno visoke cilje.