Avtor:
Matej Nabernik
37

Ponovno odlična Nuša Lužnik.

Osmega maja je v Mariboru potekalo atletsko prvenstvo Slovenije za starostno kategorijo U18, kjer so nastopili tudi predstavniki Atletskega kluba Slovenj Gradec.

Tudi tokrat je izjemno nastopila Nuša Lužnik, ki je osvojila kar dva naslova državne prvakinje – od konkurence je bila prepričljivo boljša tako v suvanju krogle (14,35 m) kot tudi v metu diska, kjer je z rezultatom 41,90 m izboljšala svoj osebni rekord.

Odlično sta nastopili še dve slovenjgraški atletinji. Gaja Korošec je v teku na 400 m osvojila srebrno medaljo, postavila nov osebni rekord (57,20 s) in s tem dosegla normo za nastop na evropskem prvenstvu U18. Ema Pika Raj pa si je srebrno odličje pritekla v teku na 1500 m z rezultatom 4:57:60.