Matej Nabernik
45

Judo klub Acron Slovenj Gradec

JUNIOR & SENIOR KOROŠKA OPEN

Prvi julijski konec tedna je v Dravogradu potekal 5. mednarodni judo turnir Junior & Senior Koroška Open, na katerem je nastopilo 139 tekmovalcev iz 15 evropskih držav.

Z odličnimi borbami so se izkazali predstavniki Judo kluba Acron Slovenj Gradec, ki so osvojili sedem odličij.

Jevgenija Gajić je v kategoriji do 48 kg osvojila zlato medaljo v starostni kategoriji U21, med članicami pa je bila tretja. Vid Kavnik, do 100 kg, je zmagal med člani, v kategoriji U21 pa je osvojil srebro. Aljaž Gostenčnik si je priboril zlato odličje med člani v kategoriji do 90 kg, Žan Boženk je bil tretji med člani do 73 kg, Ožbej Razgoršek pa je bronasto odličje osvojil v kategoriji U21 (do 90 kg). Ajda Gašper (do 63 kg) je osvojila dve četrti mesti.

Slovenjgraški judo klub je bil po številu osvojenih odličij drugi najuspešnejši.

EVROPSKA TEKMOVANJA

Zadnji vikend v juniju se je v Banjaluki odvijal prvi dan mladinskega evropskega pokala, na katerem je odlično nastopil član Judo kluba Acron Slovenj Gradec Nace Herkovič. S štirimi zmagami in eno izgubljeno borbo je v kategoriji do 73 kg osvojil odlično tretje mesto in s tem tudi izpolnil normo za evropsko prvenstvo, ki bo potekalo septembra v Pragi.

Nastopil je tudi Vid Kavnik, ki je v kategoriji do 90 kg že v prvem krogu naletel na močnejšega nasprotnika.

Isti vikend je v Poreču potekalo kadetsko evropsko prvenstvo, na katerem je nastopilo 420 judoistov iz celotne Evrope, med njimi tudi dva predstavnika JK Acron Slovenj Gradec, Jevgenija Gajić in Ožbej Razgoršek. Oba sta si nastop na prvenstvu priborila na kvalifikacijskem turnirju v Lignanu, kjer sta osvojila bronasti odličji.

Jevgenija je nastopila v kategoriji do 52 kg, kjer je morala po napaki priznati premoč nasprotnici v prvem krogu. Tudi Ožbej, ki je nastopil v kategoriji do 90 kg, je s tekmovanjem zaključil v prvem krogu. Za ob oba je bil to krstni nastop na evropskem kadetskem prvenstvu, prav tako sta oba šele letos prestopila v starostno kategorijo kadetov, zato je zanju že uvrstitev na tako veliko tekmovanje velik uspeh. Zagotovo sta si pridobila veliko pomembnih izkušenj, ki jih bosta lahko unovčila že ob naslednjih nastopih.

Tretji julijski vikend je v Paksu na Madžarskem potekal mladinski evropski pokal. V konkurenci 380 judoistov in judoistk iz 34 držav je nastopil tudi Nace Herkovič. V kategoriji do 73 kg, kjer je nastopilo 49 tekmovalcev, je bil v prvem krogu prost, v drugem je premagal domačina, nato pa še predstavnika Kanade. Prebil se je vse do četrtfinala, kjer je moral zaradi padca in rahle poškodbe borbo predati. Tekmovanje je tako končal na devetem mestu.

MEDNARODNE PRIPRAVE NA KOPAH

Med 4.  in 15. julijem so se na Kopah odvijale mednarodne priprave, ki so se jih udeležili judoisti iz Norveške, Švedske, Belgije, Avstrije, Poljske, Estonije, Združenih držav Amerike, Litve, Ukrajine in Slovenije. Na pripravah je poleg mnogih uveljavljenih trenerjev sodeloval tudi Pawel Nastula, ki je v svoji karieri osvojil tri naslove evropskega prvaka, dva naslova svetovnega prvaka, bil pa je tudi olimpijski prvak.

Judoisti pa na Kopah niso samo trdo trenirali, ampak so organizatorji zanje pripravili veliko zanimivih aktivnosti, kot so: nogometni turnir mešanih ekip, kopanje, družabne igre, pohodi v naravi in podobno.